O mně

Jmenuji se Dita Franklová a jsem maminkou dvou dcer Alžběty a Magdaleny.

Již odmala jsem měla to obrovské štěstí, že mne rodiče vedli ke sportu. Nejdříve to byl tenis, poté gymnastika a s přechodem na základní školu se stala mým velkým koníčkem atletika (hod oštěpem), u které jsem vydržela do konce studia na vysoké škole. Vystudovala jsem VŠ se zaměřením na sportovní management.

S narozením starší dcery jsem si obnovila cvičitelskou kvalifikaci  a začala vést hodiny cvičení rodičů s dětmi v místním sokole. Po několika letech praxe cvičení jsem se díky své závěrečné práci vrátila k atletice. Nikoliv pro dospělé, ale naopak pro nejmenší. Sport se tak stal nejen mým dennodenním koníčkem.

Od roku 2014 jsem po boku svých nejlepších trenérů otevřela a spolu-založila Atletiku Človíček ve Vysočanech, ve které zastávám funkci předseda oddílu :-)

Mezi mé priority patří kvalitní a dobře odvedená hodina, která nesmí být nikdy stejná. Úsměv a spokojenost dětí jsou u mne na prvním místě. Zároveň je důležité, aby trenér byl s dětmi kamarád a dokázal si s nimi hrát a uměl naslouchat. Snažila jsem se dokázat si, že nezáleží pod kým trénujete, ale důležité je jak trénujete a s jakým nasazením si užíváte tréninky s dětmi. Atletika musí děti nadchnout a bavit.  Jsem si vědoma, že bývám často pro děti velkým vzorem a snažím se je nezklamat.

Aby člověk mohl dělat práci takovou, jaká ho baví, musí brát někde inspiraci a odpočívat, nebude s dětmi a zároveň se odreaguje a nabere novou sílu. Pokud mi čas po trénincích dovolí, ráda chodím běhat nebo si zacvičit na kruhové tréninky. Snažím se i vzdělávat a lektorovat pro ČAS nebo ČOS.

Pracuji na Českém atletickém svazu na oddělení mládeže jako koordinátorka Pohybové gramotnosti, kde mám na starosti aktivity pro děti do 11 let- mj. sem patří  Atletika pro děti, Atletika pro celou rodinu a Atletika do škol.

Trenérské kvalifikace: I. třída trenér atletiky specializace žactvo, II. třída cvičitel rodičů s dětmi + předškolní děti, III. třída sport a pobyt v přírodě + lanové aktivity, instruktor lyžování